Moon Dream - Sklep Internetowy

Niedługi czas po tym, jak pokazaliśmy światu nasz pierwszy produkt, pojawił się na rynku ogromny „wysyp” – Misiowych Poduszek, „ Poduś Misi”, „Poduszek Uszatek” itp.

Misiowe Poduszki istnieją od dawna, sięgam pamięcią przynajmniej o 17 lat, kiedy nasz najstarszy syn otrzymał od dziadków pluszową poduszkę do przytulania w kształcie misia. Misie są wszędzie, taki jest rynek.

Poduszki Misie szyją wszyscy: Panie w domu, nowo powstające firmy i również rynkowi „giganci” przedstawiając je, jako swoją „nowość”. Niektórzy z nich tylko się inspirują, inni krok w krok próbują odtworzyć nasz wzór wybierając identyczne wzory  tkanin, kształty, doszywając do nich swoje logo. Wybór wzorów, rozmiarów, kolorów, cen  i „ulepszeń” jest olbrzymi. Zdrowa konkurencja jest potrzebna, daje motywującego „kopniaka” a przede wszystkim, daje szanse na to, aby być coraz  lepszym w tym, co się robi. Jest wiele firm oferujących podobne produkty, które podziwiam  i szanuję, którym nawet kibicuję. Cudowne jest to, jak człowiek tworzy coś z pasji, do tego z dużym talentem, głową pełną pomysłów, umiejętnościami. Tworzy z miłości do dzieci oraz z wiedzą, która jest potrzebna przy tworzeniu produktów dla tak ważnych istot, jakimi są dzieci. Jednak nie potrafię przejść obojętnie wtedy, kiedy zdrowie i bezpieczeństwo dziecka jest zagrożone…

Przejdźmy do meritum…

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś/eś się jaką poduszkę wybrać dla swojego dziecka? No właśnie…

Specjaliści zalecają, aby dziecko od chwili narodzin do przynajmniej 24 miesiąca życia spało na twardym podłożu i alarmują, że każdy przedmiot w łóżeczku, jest niebezpieczny dla dziecka.  I Ty i ja- mama trzech chłopców wiem, że rodzice tych zaleceń nie przestrzegają. Ba ! Sama układałam swoje starsze dzieci na puchatych, dużych poduchach , uważając, że będzie im mięciutko i wygodnie! I sama nie jeden raz cudem uniknęłam niebezpieczeństwa… Błędy popełniają wszyscy.

Nauczona doświadczeniem, długo poszukując informacji oraz odpowiedniej poduszki dla swojego najmłodszego synka postanowiłam, stworzyć ją sama. Tak powstała nasza pierwsza PŁASKA MISIOWA PODUSZKA. Płaska- właśnie dlatego, aby w jak największym  stopniu zminimalizować ryzyko niebezpieczeństwa, w jakim może znaleźć się każde dziecko podczas snu.

Jakich poduszek należy unikać ?

Po pierwsze – dla niemowląt, tych bardzo wypełnionych. Dla noworodka, to niebezpieczeństwo uduszenia się. Kiedy ułożysz dziecko do snu na takiej poduszce, jego bródka zaczyna przylegać do klatki piersiowej , tym samym blokuje drogi oddechowe. Biję na alarm sprzedawcom, którzy takie poduszki oferują, jako „ idealne od chwili narodzin”!

Po drugie- poduszki przeznaczone do karmienia, zazwyczaj w kształcie rogala. Ten typ poduszki ma jedno zastosowanie- ma pomóc mamie przy karmieniu. Niestety, rodzice często o tym zapominają. Główka dziecka z takiej poduszki może się zsunąć a szyja dziecka poddawana jest nienaturalnemu wygięciu.

Po trzecie- poduszki w kształcie głowy misia, imitujące poduszki ortopedyczne dla niemowląt. To te poduszki, które mają głębokie przeszycie, zazwyczaj w kształcie koła. Według „producentów” mają za zadanie utrzymać główkę dziecka w jednej pozycji, gwarantując jej okrągły wygląd.

A co robią w konsekwencji?

Aby główka dziecka była „kształtna”, zaleca się, aby dziecko układane było naprzemiennie, w różnych pozycjach: na prawym boczku, na wznak i również na lewym boczku. Oczywiście pod opieką osoby dorosłej. Niestety, poduszki szyte przez osoby niekompetentne nie są dostosowane do anatomii niemowląt! Jeżeli chcesz nabyć taką poduszkę, znajdziesz ją w wyspecjalizowanym sklepie. Kiedy przeszycie jest głębokie a poduszka wokół jest dosłownie „upchana” wypełniaczem, może  doprowadzić  to, do nienaturalnego wygięcia się szyi.

Bardz ważne !

Kiedy wybierasz poduszeczkę  dla swojego dziecka  musisz mieć na uwadze problemy zdrowotne z jakimi zmaga się Twoje dziecko, na przykład takie jak ulewanie, które jest bardzo niebezpieczne  czy nieżyt noska.

Po czwarte –  Bardzo ważny jest materiał, z którego wykonana jest poduszka. Wybierz zawsze ten z certyfikatami OEKO – TEX . Wszystkie tkaniny i dzianiny, z których powstają  produkty naszej marki MOON DREAM posiadają taki certyfikat. Masz wówczas gwarancję, że produkt został przebadany pod kątem obecności substancji szkodliwych dla zdrowia dziecka i jest wysokiej jakości. Najlepiej, aby to była 100 % bawełna, lub bawełna z dodatkiem poliestru a wypełniacze, zawsze antyalergiczne – wówczas Twoje dziecko nie nabawi się podrażnień i innych skutków alergii.

Po piąte – CENA –  Zdaję sobie sprawę, że nie każdego stać na poduszki za kilkaset złotych, bo i takie istnieją. Nasze Misiowe Poduszki są w cenach umiarkowanych. Na rynku w tej chwili jest masa Poduszek Uszatek. Sprzedawcy oferują je często za bardzo małe pieniądze..

I w tym momencie powinno zapalić się Tobie „ czerwone światło”!

Wysokiej jakości Misiowej Poduszki nie zakupisz za 10 zł czy 20 zł! Dlaczego?

Dlatego, że często większą kwotę producenci płacą za 1 metr certyfikowanej – wysokiej jakości tkaniny  a jeżeli dodatkowo , tkanina, czy dzianina jest w pięknym wzorze, zadrukowana techniką cyfrową,  wysokiej jakości farbami , której druk jest w nią idealnie „ wtopiony „ – zapłacisz więcej. Wspomnę też o metkach, wszywkach, etykietach, które otrzymujesz w pakiecie razem z dobrej jakości produktem, środkach przeznaczonych na staranne i estetyczne zapakowanie jej dla Ciebie, abyś był/a w 100% zadowolona/y  z zakupu oraz o tym, co równie ważne  – o wynagrodzeniu za pracę rąk osoby, która ją wykonała.

Niska cena zwykle nie idzie w parze z jakością poduszki. A nieprawidłowy wybór może bardzo źle wpłynąć  na zdrowie i bezpieczeństwo Twojego Maluszka. Nie wierzę w to, że taki produkt będzie  komuś długo służył . Warto przede wszystkim wybrać produkt antyalergiczny, ponieważ jest on odporny na rozwój pleśni, grzybów i roztoczy a  to najlepsze co może być dla dzieci, które cierpią z powodu astmy czy alergii. Nasza Misiowa Poduszka z antyalergicznym wypełnieniem, wykonana z certyfikowanej tkaniny czy dzianiny, odpowiednio płaska – będzie doskonałym wyborem.

Po szóste- Istotną sprawą, jest również wszycie wypełnienia w poduszkach. Tworzy ono jedność z materiałem, czyli zostało wszyte tak, aby nie rolowało się , nie przemieszczało podczas prania, czy użytkowania.

Po siódme – Spacerki z poduszką. Tutaj, dla młodszych dzieci  doskonale sprawdzają się poduszki antywstrząsowe, czyli tak zwane motylki, które również znajdziesz w ofercie naszej marki MOON DREAM, są odpowiednie ponieważ chronią główkę przed wstrząsami, na które dziecko jest narażone podczas jazdy w wózku a nawet jazdy autem w foteliku samochodowym. Dla starszych dzieci  w wózku spacerowym sprawdzi się nasza niezawodna Misiowa Poduszka .  Dzięki temu, że jest płaska, odpowiednio wyprofilowana a przy tym miękka, zapewni zdrowszą postawę Twojemu Maluszkowi, nie wypychając plecków do przodu  i nie zabierając przestrzeni, której potrzebuje starsze dziecko, niż jakakolwiek inna „wypchana”. Przy tym bardzo ciekawie wygląda!

Po ósme – już ostatnie!  Nasza Poduszka Misiowa, to idealny przyjaciel w czasie podróży. Dzieci nie rozstają się z naszymi poduszkami a one pozostają ich przyjaciółmi na długi czas. Ich lekkość pozwala na to, aby Twój Skarb miał ją zawsze przy sobie i w każdej chwili mógł przytulić się do swojej delikatnej, miękkiej i przede wszystkim BEZPIECZNEJ poduszki !

 

Podsumowując!

Każdy człowiek i mały i duży pragnie wypocząć podczas snu a wybór najlepszej poduszki nie jest wcale taki trudny, należy tylko kierować się dobrem dziecka oraz…zdrowym rozsądkiem.

Należy pamiętać, że odpowiednio dobrana poduszka pozwoli bezpiecznie wypocząć i ma bardzo ważny wpływ na uniknięcie wad postawy.

Każde dziecko zasługuje tylko na to, co najlepsze i najpiękniejsze – dlatego jesteśmy !

                                                                                                                          Moon Dream